Skip to main content

Bezodpadové PEXESO – jak hrát?

Bezodpadové PEXESO obsahuje 32 párů kartiček. Cílem hry je nasbírat co největší počet párů a vítězem je tedy ten, kdo jich nasbírá nejvíc. Potud se bezodpadové PEXESO hraje stejně jako běžné. Na rozdíl od běžného, kde se hledá dvojice stejných motivů, se v případě bezodpadového PEXESA hledají k sobě patřící motivy: tedy klasická a bezodpadovější varianta. Každá kartička je opatřena v pravém dolním rohu číslem, aby se předešlo případným nedorozuměním. 🙂

32 párů kartiček + krabička

Hrej si a přitom se vzdělávej!

Bezodpadové PEXESO motivuje a vzdělává. Hravou formou se tak dá zjistit, čím je možné nahradit jednorázové obaly. Stáhni si PEXESO, vytiskni ho, rozstříhej a můžeš hrát!

Nápadité motivy

Jsi připraven hledat dvojice odpadové a méně odpadové varianty?

Krabička

Kartičky “uskladníš” v praktické krabičce.

32 párů kartiček

Do pár vteřin ve tvé e-mailové schránce.

Jedna hra za desítky slov

Jak hrát hru jménem bezodpadový život?

Bezodpadový způsob života je vědomá cesta. Je to cesta předcházení odpadu, u které je potřeba přemýšlet, zda věc, kterou si teď kupuji, nebude po dosloužení odpadem. Začít se dá s drobnostmi, viz článek na blogu. Jako ve všem, i u bezodpadového životního stylu by žití mělo být hravé, ne “na křeč”. Je lepší vést celý život nedokonalou bezodpadovou domácnost, než jeden rok perfektní.

Bezodpadový způsob života není jen o vynášení koše, plastu, papíru, skla a plechovek, ale i šetření energiemi, protože při jejich výrobě odpad vzniká také. Podobně s vodou, která opouští naše domácnosti: je třeba ji čistit. Na čistírnách odpadních vod se přicházející chemický koktejl nečistí plně. Navíc je to další zbytečně vynaložená energie. Čím čistší voda (a čím méně) tedy opustí naše domovy, tím lépe.

Leave a Reply