Skip to main content

Digitální koučink

Vyvedu tě z rozbouřených digitálních vod

Představení digitálního koučinku

Jak digitální koučink probíhá?

Digitální koučink

Když se zasekneš a řešení se zdá v nedohlednu, když cítíš, že ti ujíždí vlak.
Překážky překonáš v bezpečném a přátelském prostředí.
Vše zvládneš lehce a hravě.

Jsem volnonožec a nemám se koho zeptat

Vše stojí na tobě. Unavuje tě neustále řešit nějaké “technikálie”, navíc na ně nemáš čas?

Přesně!

Ta bakalářka se mi sype!

Nenech pohřbít špatným formátováním úsilí, které jsi vložil(a) do obsahu.

Chci zkrotit formátování!

Nástup do nového zaměstnání

Přechválil(a) ses u pohovoru a bojíš se, že to během prvních dní zkušebky praskne?

To dáme!

Přes překážkupopostrčí mých 11 let zkušeností z výzkumných oddělení, kde se dobrá znalost práce s technologiemi brala jako “nářadí” pro vlastní činnost.

Neměj strach, žádná překážka není moc malá, nebo snad směšná! Za 4 roky výuky odborných předmětů na fakultě elektrotechniky a informatiky, a jeden rok vyučování dětí z pěstounských rodin (víc o mně), vím, že strach a pasivita jde přetavit na radost z pochopení, z osvojení si nové dovednosti.

Nemluvíš dostatečně česky? Tak přepneme do angličtiny a když se mnou budeš mít trochu trpělivosti, tak i španělštiny.

Digitální koučink jako rozvoj digitálních dovedností

Máš pocit, že na tebe technika neustále “vystrkuje pr*el”? Že se často chová záludně? Podíváš se jí pod mým vedením na zoubek a připravíš ji o jakýsi “magický závoj”.

Trápí tě MS Word, Libre Office nebo Google Doc?

Uskakují před tebou řádky, vše se posouvá a sype? Topíš se v typografických pravidlech?

Pomůžu ti s tvorbou dlouhých dokumentů (ať reportů nebo závěrečných prací). Ovládneš styly, číslování, reference, křížové odkazy, tabulky, generování seznamů a obsahů… Zkrátka postupně ovládneš vše, bez čeho se pořádný report neobejde.

Bojuješ s Excelem?

Potřebuješ zpracovat a přehledně interpretovat data? Nedaří se ti sestavovat vzorce, sčítané buňky ti ujíždí z rozsahu dat a v zoufalství raději saháš po kalkulačce? Stop! Nejen, že Excel ovládneš, ale už na kalkulačku nikdy nepomyslíš.

Kdyby nám Excel nestačil (Calc, Google Sheet), můžeme přejít i do Matlab (či volného Octave) nebo Pythonu. To by bylo, abychom ty data nezpracovali!

Úpravy fotografií a tvorba vektorové grafiky

Dělá se ti jen z pomyšlení na doprovodné ilustrace do reportu husí kůže? Potřebuješ zmenšit, či jinak upravit, větší množství fotografií a nemáš volné odpoledne?

Pod mým vedením zvládneš základní úpravu fotek a tvorbu vektorové grafiky. Nemusíš utrácet stovky nebo tisíce za drahé programy. Vše ve volně dostupných programech a to včetně dávkového zpracování.

WordPress

Viděl jsi na YouTube návod na tvorbu webovek, pustil se do nich a najednou se zasekl. Tvorba stránek ti nejde tak od ruky, jako maňíkovi ve videu. Pluginů jsou tisíce, stejně tak článků a videí. Jsi zahlcen(a).

Pod mým vedením tvorbu webu zvládneš! Stejně tak záludnosti kolem hostingu, https, e-mailingu, e-shopu a nebo třeba zabezpečení webu.

E-mailing

Chtěl(a) bys rozjet e-mailing, rád(a) bys nastavil(a) úvodní nebo ponákupní sekvence, ale nevíš kudy do e-mailingu šťouchnout? Mám certifikaci na práci s MailerLite, ale legislativa a obecné principy jsou přenositelné i pro jiný e-mailingový nástroj.

Podcasty

Chtěl(a) bys vydávat vlastní podcast, ale netušíš jak? Provedu tě touhle fascinující oblastí! Vybereš si nahrávací techniku, osvojíš si základy mluvení na mikrofon, editaci a mastering nahrávky.

Zachytávání nápadu a jeho rozpracování

Přijde ti, že máš spousty nápadů, které pak mizí v záplavě papírů/dokumentů a nemůžeš je už nikdy najít? Co se podívat po nějaké apce? Ideálně aby uměla synchronizaci mezi počítačem a telefonem, organizaci a třeba nějaké plánování. Nápady už nikdy nezapadnou!

Efektivní sběr dat pro tvoje průzkumy

Efektivní sběr dat a vyhodnocování. S dotazníky ve Wordu se fakt nechceš “drbat”. Nebo lépe: nikdo je nechce vyplňovat a pak ti je posílat e-mailem.

Digitální koučink - obecně

Digitální koučink - nabídka

Ledoborec

0Kč/15 minut
 • krátká konzultace
 • rychlá odpověď na konkrétní otázku
 • seznamovací lekce
 • vymezení si co lze od lekcí očekávat
 • nezávazně

Z bouřlivých vod

450Kč/30 minut
 • analýza současné situace
 • zaměření se na řešení
 • doporučení vhodných nástrojů
 • další rady a tipy
 • doporučení konkrétních studijních materiálů
 • shrnutí konzultace v dokumentu

Světlo majáku

720Kč/60 minut
 • vše jako konzultace “Z bouřlivých vod”
 • více prostoru na pochopení a osvojení si problematiky
 • příklady, trénink nových dovedností
 • alternativní řešení
 • propojení s dalšími oblastmi
 • video z konzultace
 • e-mailová podpora

Potřeboval jsem podat pomocnou ruku ohledně natáčení a střihu videí. Tomáš mě provedl základy a doporučil dobré nástroje s čím pracovat. Ušetřil mi tak spoustu času a nemusel jsem si všechny informace někde dohledávat sám. Doporučuji proto si od Tomáše (digitálního kouče) nechat poradit a nevymýšlet, co už je vymyšlené 🙂

Vojtěch Sedláček — ředitel neziskové organizace Bezobalyrealitní specialista

Zavolal jsem Tomášovi, protože jsem věděl, že má potřebné zkušenosti s Excelem. Během příjemně strávené hodinky jsme vše potřebné v Excelu nastavili. Došel jsem k úspoře času a zvýšení efektivity práce. Dnes už se nebudu stydět za to, že nemám některé věci zmáknuté. Budu naplňovat svůj potenciál a kde není, nechám si poradit a pomoct 🙂

Václav Ružíčkarealitní specialista

Potřebovala jsem pomoct se zapeklitě zamotaným redirectem webových stránek postavených na WordPressu (Elementoru) a dále aktivací https. Tomáš bleskově našel funkční řešení a ještě týž den vše běželo jak má. Nahrál mi k tomu i vysvětlující video a dal k dispozici soubor s řešením. Jeho služby velmi doporučuji.

Karolína KoblížkováMarketing Specialist

Digitální koučink - co čekat?

Po zamluvení termínu

Po zamluvení termínu ti pošlu e-mail, kde se doptám na případné nejasnosti, abych si udělal lepší představu o tvých technických znalostech a současně se mohl lépe na konzultaci připravit. Samozřejmě neznám všechno, ale dokážu se rychle zorientovat v ledasčem.

Může se také stát, že konzultaci odmítnu, nebudu-li se cítit dostatečně kvalifikovaně. V takovém případě dostaneš samozřejmě peníze za rezervaci digitálního koučinku zpět.

1

Koučink probíhá online přes Zoom

Digitální koučink probíhá online přes komunikační nástroj Zoom a odkaz na konzultaci ti přijde e-mailem. Zoom používám hlavně díky možnosti převzetí řízení tvého počítače (v případě, že to bude potřeba).

2

Během koučinku

Během koučinku kladu důraz na praktičnost. Pracovat budeš zpravidla pod mým vedením. Digitální koučink tak bude ve tvém tempu a sáhneš si při něm “na dráty”.

3

Po konzultaci

Po každém digitálním koučinku obdržíš dokument, ve kterém vždy konzultaci bodově shrnu. Dostaneš také videozáznam (dostupný po dobu 7 dní), aby sis ještě jednou mohl(a) vše v klidu projít.

4

Podpora po konzultaci

S drobnostmi se na mě můžeš obracet (e-mailem) i po skončení koučinku.

5

Nebuď obětí, buď tvůrcem