Skip to main content

Koza Róza

Pokud se ti líbila povídka Vojenská knížka, pak tento díl by mohl být dalším adeptem bojujícím o tvou přízeň. Hlavní hrdinkou je holčička Terezka, která se vydává na prázdniny za svými prarodiči. Během prázdnin se spřátelí s kozou Rózou, která však jednoho dne zmizí. Jelikož je povídka delší, rozhodl jsem se ji rozdělit na dvě části a tady je právě ta první (druhá zde). Následuje krátká ukázka:

“Dokonce i babička, jindy na Terku tak přísná, měla nyní oči tak nějak zvláštně lesklé, jak pozorovala ty dvě bytosti: člověčí mládě a kozu, mezi nimiž vzniklo tak silné přátelské pouto.”

Poslouchat můžeš přímo z tohohle webu, nebo skrz: Spotify, Apple Podcasts, Deezer, Podchaser, Podcast Addict, Google Podcasts, nebo Spreaker.

„Jééé,“ vydechla Terka nadšeně a střelhbitě se rozběhla k ohrádkám. Děda šel s úsměvem za ní. U kachniček byla chvilku, více jí zaujala malá králíčata. Chvíli na ně okouzleně zírala, pak k nim natáhla ruku. Jeden králíček přiběhl blíž a očichával jí prsty. Jakmile se jí dotkl čumáčkem, Terka vyděšeně cukla rukou zpět, k dědovu pobavení.
„Neboj se, nic ti neudělají.“
„Opravdu ne?“ ujišťovala se Terka.
„Opravdu,“ ujistil jí děda, „hele!“ strčil demonstrativně ruku do ohrádky. Králíčci naučeni na to, že od dědy dostávali i
 během dne něco na přilepšenou, se seběhli kolem jeho ruky. Stejně jako předtím Terezce i jemu ruku očuchávali. Nic ale nenasvědčovalo tomu, že by ho některý z nich kousl. Terezka se té podívané smála.
V
 tom jí děda zničeho nic popadl, jak kdyby nevážila víc než balení cereálií a dal jí do ohrádky přímo mezi králíky. Terka zděšeně vypískla.
„Neboj se,“ napomenul jí děda. Viděla jsi přece, že mi nic neudělali!“ Terezka byla pořád napnutá, ale chtěla dědovi dokázat, že je statečná holka. Odhodlala se a
 natáhla k jednomu z chlupáčů ruku. Po chvíli už mezi nimi seděla a králíci po ní poskakovali. Terezka se tomu jen smála a její bázlivost byla ta tam.

Podpoř mě!

Přidej si Bejkův mls na FB!
Napiš mi vzkaz do komentáře!
Odebírej mlsný zpravodaj!
Pozvi mě na jasmínový čaj!

Leave a Reply