Skip to main content

O krvelačné kombuche

O krvelačné kombuche, to je pohádková povídka, která se motá, jak už název napovídá, o kombuche. Povinnost poslechnout pro každého, kdo má tohohle vetřelce ze dna Mariánského příkopu doma.

Následuje krátká ukázka:
Na malou chvíli mu vynechalo srdce v ledovém sevření strachu. To, co se plížilo pastvinou, jaktěživ neviděl. Kdyby někdy viděl rejnoka v moři, připodobnil by pohyb toho monstra právě k rejnokovi plovoucímu nad mořským dnem. Jak by ale mohli vesničané z hor vidět moře? Moře brali jako jednu z mnoha povídaček lidí z údolí. Nikdo z horalů moře jaktěživ neviděl.

Gisevij proto viděl tvora, který měl ploché kulaté tělo o průměru krávy. Něco mu to stvoření připomínalo, až si náhle vzpomněl: „Vypadá to jako obrovská kombucha!“ když se monstrum neslo kolem něho, dal mu za pravdu i ostrý kvasný odér.

Ještě chvíli trvalo, než se vzpamatoval. Otřeseně pozoroval, jak hmota přetekla přes nic netušící ovci. Připadalo mu, jako kdyby přes nebohé zvíře někdo přehodil deku. Zvíře pod dekou se náhle začalo centimetr po centimetru propadat do země. Poté se obří kombucha o poznání pomaleji sunula zpět.


Co se stane, když se ke kombuche nebudeš chovat hezky?

Poslouchat můžeš přímo z tohohle webu, nebo skrz: Spotify, Apple Podcasts, Deezer, Podchaser, Podcast Addict, Google Podcasts, nebo Spreaker.

Podpoř mě!

Přidej si Bejkův mls na FB!
Napiš mi vzkaz do komentáře!
Odebírej mlsný zpravodaj!
Pozvi mě na jasmínový čaj!

Leave a Reply