Skip to main content

Přejezd republiky na koloběžce: už zase na stupátku

Uroboros se (v době psaní článku) už skoro zakousl do svého ocasu. Nastoupení na stupátko se nezadržitelně blíží a s ním i přejezd republiky na koloběžce. Vlastně přejezd republik, abych se vyjadřoval exaktně. 😜

Plánovaných kilometrů je letos 1200, ale víš jak. Loni jsem také plánoval 700 a nakonec padlo o sto víc. Kam že to jedu?

 

 

Vábnička na přejezd republiky. V pozadí Forrest Gump během jeho legendárního běhu.
Když už dojedu na nejvýchodnější bod republiky…

Poslední změna: 24. 5. 2023

Tento příspěvek si můžešposlechnout přímo z přehrávače vedle. Je i na Apple Podcasts, Deezer, Podchaser, Podcast Addict, či Google Podcasts, nebo třeba YouTube.

Nebo si tento a každý nový díl poslechni hned teď!

Do šesti zemí

Německo, Česká republika, Polsko, Slovensko, Maďarsko a Ukrajina. Tak by se dala akce pojmout na marketingových steroidech. Skutečností zůstává, že do Německa a Ukrajiny “smočím” botu a Polskem a Maďarskem si dám jen několik nižších desítek kilometrů. Nejvíce kilometrů mě čeká právě u nás. Navíc v rámci závodu. Na naše “bratia” zbude cca 40 % cesty.

Jelenův přejezd republiky na koloběžce

V pondělí dopoledne nastupuju na pendolino, které mě přemístí do Františkových Lázní, kde přesednu na osobáček do Aše. Z Aše se vydávám na nejzápadnější bod republiky. Tam si dám povinné selfie, jak nařizuje propozice koloběžkového závodu Jelenův přejezd republiky, kterého se účastním.

Přejezd České republiky na koloběžce povede po vyznačené trajektorii.
Jelene, jelene! Belador Toma na trať vyžene!

Jelenův přejezd republiky je nenáročný, co se instrukcí na trasu týče. O to náročnější je samotná cesta: vyjíždí se z nejzápadnějšího bodu České republiky, projet se musí bodem někde u Humpolce a cíl je na nejvýchodnějším bodě země. Trať si žádá buď velký nájezd po rovinatějších místech republiky, nebo přímější trasu, ale s větším náběrem výškových metrů. Strategie je tak plně v režii jezdce. Do výsledného času se počítá rozdíl času mezi dojetím a vyjetím (tedy i včetně pauz, spánku, atd.).

Sám sebe Jelenův přejezd republiky popisuje:

Výzva pro dobrodruhy,
sebemrskačský závod pro ultrazávodníky,
taktická hra s tratí, časem, podmínkami
a vlastní vůlí.

To zní sakra dobře. Ne teda že bych plánoval nějak urputně závodit. Cestou se budu zastavovat v bezobalových obchodech a dalších zajímavých provozech. Pojedu si tedy v tempíčku jako loni.

Pohlednice ze stupátka

Přináším ti možnost zapojit se do mého nového koloběžkovo bezobalového putování a to úplně jednoduše: zasláním pohlednice/pohlednic z cesty. Dáš mi pocit, že mi někdo drží pěsti, což mě bude motivovat v krizovkách. A co si budem… přijdou, bez nich by to tak nějak nebylo ono. 😀 Současně budu mít na jízdenku zpět do Pardubic. 😀


Také bude živá “membership” sekce na buymeacoffe. Každý den se tam budou objevovat texty a především autentické vlogy. Tedy to, co se na sítích neobjeví, protože to bude “bez pudru” (skutečného i toho virtuálního) chápeš. 😀

Jako Forrest. Prepáčte, prečo ako Forrest?

Když už stanu na nejvýchodnějším bodě republiky… proč nepokračovat dál? Takže pokračuju až na nejvýchodnější bod republiky Slovenské. A proč přímo, když se dá jet oklikou k Maďarským hranicím?

Aspoň opráším Maďarštinu, se kterou jsem se v době největší slávy solidně domluvil. Teda… s číšnicí, která nechtěla znát detaily. Ale jak říká babička: pozdravit, poprosit a poděkovat, to je základ!

Make BEZOBALY great again!

To again na konci má letos další rozměr. 🙂 Ano, cestou budu zase obrážet bezobaly. Opět se rozezní: Make BEZOBALY great again! Tentokráte však nebudu dělat video rozhovory ve formátu Srdcem bez obalu, ale kratší videa z krámků. Kromě bezobalů zavítám i do dalších zajímavých provozů a větší důraz dám na přírodní (i jiné) zajímavosti. To teda asi hlavně na Slovensku.

Přejezd Slovenské republiky na koloběžce povede po vyznačené trajektorii.
Áno, na bratia samozrejme nezabudnem!

Cesta by se dala vlastně rozetnout tak, že Čechy budou více o bezobalech a Slovensko (až na výjimky) o přírodě.

Přejezd republiky na koloběžce: ale na které?

Že mě dálkový koloběh fakt baví, jsem si uvědomil během minulé cesty někdy v druhém týdnu. Uvědomil jsem si, že kdybych měl větší kolobku, mohl bych ujet stejnou nálož s menším energetickým úsilím, nebo trasu natáhnout. Skutečně jsem stroj obměnil.

Mým novým souputníkem se stala stále ještě skládací koloběžka Mibo Split. A co je super? Na Splita jde přidělat nosič! Na něm budou cyklo brašny (z dřívějších cyklo akcí) a na řidítkách nepromokavý vak. Teoreticky. Víš jak to dopadlo loni: v plánu také byla 45 litrová krosna a nakonec jsem jel s krosnou 80 litrovou.

Letos ale balení nenechávám na den výjezdu.

Srovnání skládacích koloběžek Mibo Mastr a Mibo Split z hlediska velikosti kol.
Primitivní srovnání koloběžky Mibo Mastr s kolobkou Mibo Split.

Zapoj se do cesty

Znáš nějakou zajímavost na trase, kterou bych neměl určitě minout? Dej mi o ní vědět! Klidně do zprávy na sockách nebo přes kontaktní formulář.

Bydlíš poblíž trasy a chceš si plácnout? Napiš mi! 🙂

Podpoř mě!

Přidej si Bejkův mls na FB!
Napiš mi vzkaz do komentáře!
Odebírej mlsný zpravodaj!
Pozvi mě na jasmínový čaj!

Leave a Reply