Skip to main content

Domácnost bez odpadu: kde začít?

Zamyšlení se nad odpadem

Domácnost bez odpadu dávno zapadlá v minulosti. Ne přitom tak dávné. Kdy se to vlastně stalo, že jsme začali brát jako “normální” jednorázové obaly? Obaly, které slouží pár desítek minut na co “nejhygieničtější” přenos jídla. Obaly, které po pár desítkách minut zůstávají staletí jako odpad.

Zbavování se nepotřebných věcí - udržitelně

Čím míň věcí doma, tím míň údržby, více času a prostoru. Jak se smysluplně zbavovat již nepotřebných věcí? Kde prodávat či darovat knihy?

Domácnost bez odpadu: každodenní návyky

Domácnost bez odpadu a každodenní střípky ze života cestou k nule. Jak kompostovat v bytě? Jak na bezodpadovost mimo domov? Co se mi osvědčilo a co ne?

Kromě článků se můžeš podávat také na bezodpadové pexeso. Dá se použít i jako “studijní materiál”. Na každé z 32 kartiček je odpadová a bezodpadová (či méně odpadová varianta). U pexesa je průvodní text, který jednotlivé náhrady komentuje a zasazuje je tak do kontextu.

Propagace bezobalového nakupování a bezobalových obchodů

Srdcem bez obalu, to je 800 km dlouhá cesta po trajektorii srdce. A to na koloběžce, která je vhodná tak akorát na popojíždění po městěBez jakýchkoliv brašenspaní hezky v lese, což pro mě byla taková expoziční terapie.

Během cesty jsem pořizoval rozhovory v bezobalových prodejnách, ale i v pekárně, Jednotě bratrské nebo bezobalovém obchodě pro psi.

Komplet YouTube playlist tady.