Skip to main content

Srdcem bez obalu

Srdcem bez obalu, to je přes 700 km dlouhá cesta po trajektorii srdce, a to na koloběžce, která je vhodná tak akorát na popojíždění po městě. Navíc bez jakýchkoliv brašen a nějakého pospávání po penzionech či hotýlcích. Dávám si na to celé prázdniny? Ale kdeže, 14 dní! Nejen, že si dávám za cíl trasu za tu dobu ujet, ale během cesty chci také navštívit přes 10 bezobalů a cestu dokumentovat!

Níže ve videu najdeš stručná fakta k projektu. Dále se v textu rozepisuji o koloběžce, o nápadu na cestu, vytvoření celé trasy a mnohem víc!

Z cesty budu obden posílat zápisky z cestovního deníčku. Přihlaš se k odběru, ať ti nic neuteče!

Srdcem bez obalu - představení projektu
Představení projektu Srdcem bez obalu.

Poslední změna: 6. 7. 2022

Tento příspěvek si můžeš i poslechnout přímo z přehrávače vedle, nebo na Spotify, Apple Podcasts, Deezer, Podchaser, Podcast Addict, či Google Podcasts.

Představení projektu v krátkém videu.

Specifikace stroje

A na čem že to pojedu? Na šest let staré koloběžce, kterou jsem si kupoval na ježdění do práce a popojíždění po městě. Líbilo se mi na ní (a stále líbí), že je malá a lehce složitelná.

Níže můžeš shlédnout specifikaci koloběžky. Vidíš ty puntíky u kategorií “turistika”, “město” a “sport”? Budu muset pomalou jízdou předstírat, že jde o městskou turistiku. Sportu se tedy raději vyhnu obloukem. Mimochodem, právě snadná manévrovatelnost je velkou výhodou této koloběžky. A že ta bude skutečně na některých nekonečných rovinkách potřeba 😀 O to víc, když budu mít na zádech pětačtyřicítku (krosnu, ne věk).

Specifikace koloběžky, na které jsem se vydal na 800 km dlouhou cestu
Specifikace mého stroje (těch 150 kg není mých, ale potenciální nosnost koloběžky).

Při kupování koloběžky mě prodejce ujišťoval: “Jestli s ní budete jezdit do deseti kilometrů, tak na to je tahle koloběžka úplně v pohodě”. Abych vše ve 14 dnech s rozhovory stihl, některé dny mám na trase i nálože blížící se stovce.
Možná si říkáš: “Ten musí mít lýtka jak kuře na hormonech, nebo je to magor”. Níže přikládám fotku. Kromě mých lýtek si povšimni i mého výrazu. Jasně ukazuje odhodlání nezastavit se jen tak před něčím.

Srdcem bez obalu a na městské koloběžce
S Ladislavem Ziburou sdílíme stejnou vášeň – vášeň pro svá vypracovaná lýtka.

Nápad na Srdcem bez obalu

Projekt Srdcem bez obalu mě napadl, když jsem se před dvěma měsíci procházel po Brdech. Zatoužil jsem si vzít krosnu a prostě jen tak jít přírodou. Už předtím jsem se rozhodl, že letos vyrazím v červnu. Ale až v Brdech mě napadlo, že bych to mohl spojit s tématem bezobalu a obejít pár těchto obchůdků pěšky. A to už chce srdíčko, že jo? 🙂 Večer jsem to naťukal do mapy na mobilu a vyšlo mi asi 600 km.

Když bych šel dvacet kilometrů denně, tak bych to měl na měsíc,” pomyslel jsem si. Těch dvacet kilometrů se zastávkami po bezobalech mi přišlo akorát. Pak jsem ale přijel domů a podíval se na trajektorii na počítači – byla vychýlená na východ republiky, od Pardubic na západ nic. “Když Srdcem bez obalu, tak aby to bylo tak nějak uprostřed, ne?” řekl jsem si a celé to překopal. Vyšlo mi 700 km. To už je přes měsíc… a to je moc. I ten měsíc je dost. Chci dopsat román, současně jsem do toho nechtěl tahat kolo. A v té chvíli vstoupila do hry koloběžka, kterou jsem shodou okolností měl v Brdech také.

Další oblíbené příspěvky

Oslovení bezobalů do projektu Srdcem bez obalu

Trajektorie by byla, ale co ty bezobaly?” říkal jsem si a začal hledat v mapě reduca. Pomalu jsem je vplétal do mapy a následně oslovoval. Hned první odpověď byla zamítavá, ale pak začaly chodit ty další a ty už byly nadšené.
Zohlednění trajektorie vzhledem k lokalitě jednotlivých bezobalů si však vybralo svou daň – srdce se mi z toho trochu zdeformovalo 🙈 Však se mi za to Belador vysmál. Prý bych měl projekt přejmenovat na S liškou bez ovaru.

Trajektorie cesty
Má vysněná trajektorie…
Víc než srdce připomíná trajektorie lišku
… a výsledek🤣

Výjezd je z Pardubic a to proti směru hodinových ručiček. Ta spodní špice není podepřená návštěvou obchodu, existuje na trase prostě jen proto, aby se to srdce nerozpadlo😃

Make BEZOBALY great again!

Jelikož je smyslem projektu propagace bezobalového nakupování, kontaktoval jsem Tomáše Hajzlera s dotazem, zda bych mohl používat jeho slogan Make BEZOBALY great again, který jsem poprvé uviděl na Tomášových sítích a v Pravém domácím časopise, kde psal právě o tématu bezobalu. Tomáš mě opravil, že skutečnou autorkou sloganu je Michaela Thomas. Oslovil jsem tedy i ji s prosbou, zda mohu slogan používat:
Dozajista můžete, to je jasná zpráva. Přišli jsme s ním hlavně proto, že jsme chtěli, aby byl používán. Ať probouzí a burcuje 🙂
Při čekání na odpověď jsem přemýšlel, zda bych vymyslel něco podobně úderného a zároveň provokativního… A ne, nic lepšího jsem nevymyslel. Proto jsem za udělený souhlas rád.

Speciálně kvůli téhle cestě jsem s tímto sloganem vytvořil motiv na tričko a mám domluvenou návštěvu v tiskárně… Pokud vše půjde jak má, už v neděli ho budu mít na sobě!
Budu rád, když mi dáš vědět (na sítích, nebo kontaktním formulářem), zda bys měl třeba o podobné tričko také zájem. Pohrávám si s nápadem, že bych tady udělal mini-eshop. Tak abych věděl, zda do něho vkládat energii!

Jeď v tom se mnou!

Znamená to, že o mě teď 14 dní nebude slyšet? Jasně že ne! Právě naopak! Na sítích bude velmi živo. Stejně tak na mailu, pokud se přihlásíš k odběru mého cestovního “deníčku”. Každý druhý den tak můžeš dostávat čerstvé mlsíky přímo z terénu.

Podpoř mě!

Přidej si Bejkův mls na FB!
Napiš mi vzkaz do komentáře!
Odebírej mlsný zpravodaj!
Pozvi mě na jasmínový čaj!

Leave a Reply